Apparthaus Camerino Karlovy Vary

Reference ve formátu PDFObjekt se nachází v ulici Krále Jiřího v Karlových Varech a před rekonstrukcí sloužil jako internát střední zdravotnické školy. Náplní rekonstrukce bylo vytvoření 9 nadstandardních apartmánů pro celoroční obývání a 1 bytu pro správce.

Objekt pochází z počátku 20. století, má 5 podlaží a půdní prostory s mansardovou střechou. Je stavěn tradiční technologií doby jeho vzniku - masivní cihelné zdivo. Stropní konstrukce jsou provedeny do skrytých ocelových nosníků a plochých cihlových kleneb. Dům je umístěn v prudkém svahu s celkovým převýšením v ploše parcely cca 11m.

Samotná rekonstrukce spočívala v odstraněním původních podlah, vybouráním nenosných zdí a příček, vytvoření nové dispozice, nové vyzdění štítových stěn, nahrazení a částečná rekonstrukce krovu. Dům byl z části zateplen, zrekonstruována historická fasáda a dále provedena kompletní výměna okenních otvorů a repase původních zdobných zábradlí na balkonech. Součástí rekonstrukce byla komplexní výměna všech vnitřních rozvodů.

Za vlastním objektem po odtěžení skalního masivu bylo vybudováno Wellness centrum s bazénem, infra a finskou saunou, parní lázní a tepidáriem. Střecha této dostavby tvoří terasu bytů.

V 1. PP se nacházejí sklepní kóje, strojovna výtahu, 2 plynové kotelny a místnost bazénové technologie. Ve schodiš?ovém zrcadle je umístěn atypický celoprosklený hydraulický výtah se zachováním původního historického zábradlí schodiště.

Součástí zázemí je nové parkovacích stání s dřevěnou pergolou a upravení zadní části okrasné zahrady.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.