Obytný dům ZATLANKA HILL Praha 4

Reference ve formátu PDFVýstavba moderního bytového domu byla zahájena na přelomu listopadu a prosince roku 2005. Stavba byla provedena ve sdružení dvou firem. Vzhledem k jeho umístění do proluky mezi dva starší domy bylo nutné provést podchycení jejich základů. Teprve potom bylo možné zahájit stavbu osmipodlažního železobetonového skeletu založeného částečně na vrtaných pilotách a částečně na mikropilotách.

Nejnižší podlaží je situováno pod terén okolní komunikace a slouží jako technické zázemí celého objektu a zároveň jako parkoviště. Díky použití hydraulických zakladačů je zde parkovací stání pro každou bytovou jednotku.

V prvním nadzemním podlaží vznikly kromě reprezentativní vstupní haly čtyři nebytové jednotky, kancelář správce a v zadní části na stropu rozšířené suterénní části oáza klidu, zelená zahrada. Od druhého do sedmého nadzemního podlaží se v novostavbě nacházejí většinou malometrážní byty. Podle původního projektu jich mělo být 48, avšak již v průběhu výstavby byly tři dvojice bytů propojeny. Výsledný počet bytů je tedy 45.

Kombinací tradičních a moderních materiálů vznikla velice zajímavá uliční fasáda domu. Pískovcový obklad v kombinaci nerezových pásů, velkých dřevěných oken a pozinkovaným zábradlím s Jaf Holz výplněmi v nižších patrech a plexisklem v nejvyšším podlaží dává celému domu navzdory značnému prostorovému členění ucelený a velice zajímavý vzhled.

Tepelná výměníková stanice pro každý byt a podlahová topení v koupelnách zpříjemní život nových majitelů bytů.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.