Raiffeisenbanka Karlovy Vary

Reference ve formátu PDFRekonstrukce bývalého bytového objektu Krále Jiřího 39 na objekt se smíšenou funkcí proběhla v časovém období 10 měsíců na velmi frekventovaném místě u pěší zóny v Karlových Varech.

Objekt byl rozdělen do třech základních částí: centrální budova, hala a zadní trakt.

Největším problémem na celé rekonstrukci bylo zrealizování různých typů zakládání, které bylo navrženo ze statických důvodů - různý hmotnostní objem jednotlivých objektů a jejich stáří a z důvodu umístění objektu na tektonickém zlomu, který prochází Karlovými Vary. Tento zlom se vyskytuje, dle geologického průzkumu, přímo pod objektem a část objektu se tak zakládala na jílové výplni zlomu a část na aragonitové desce.
V rámci rekonstrukce centrálního objektu došlo ke kompletní výměně stropních konstrukcí a totální změně dispozic. Jediný objekt, který vznikl jako novostavba, byla bankovní hala. Zde bylo použito ocelové konstrukce s vyzdívkami z keramických materiálů.

Za zmínku stojí poměrně složité a objemné zemní práce v uzavřených prostorách zadního traktu, kde bylo nutno připravit prostory pro trezorové místnosti a místnosti bankovních schránek.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.