Rekonstrukce objektu Sadová 40

Reference ve formátu PDFJedná se o šestipodlažní budovu s částečně využitým půdním prostorem (galerie) v řadové zástavbě, z čehož je jedno podlaží podzemní.

Předmětem kompletní rekonstrukce objektu byla změna užívání z bytových jednotek na krátkodobé ubytování hostů. K tomuto novému účelu jsou upraveny všechny dispozice v jednotlivých podlažích, dále přístavba bazénu a sauny v prostoru bývalého dvora za domem (mezi objektem a zadní opěrnou zdí), úprava přední a vjezdové části před domem pro možnost zásobování a v zadní horní části vybudování nových teras pro letní využití včetně zrekonstruované ocelové lávky.

V objektu byla provedena komplexní náhrada všech dožilých dřevěných stropních konstrukcí za nové konstrukce železobetonové do I nosičů. Zachováno bylo stávající schodiště včetně mezipodest, kamenné stupně byly očištěny, stávající kovové schodišťové zábradlí demontováno a odborně zrestaurováno.

V celém objektu byly provedeny nové rozvody všech inženýrských sítí, byl nainstalován nový výtah a provedena nová bohatá štuková výzdoba.Původní štuková výzdoba v zádvěří objektu byla zrestaurována. Stejná péče byla poskytnuta vstupním dveřím, které po repasi slouží dále svému účelu.

Ve všech podlažích jsou provedeny komplexně nové sádrové kletované omítky s částečným využitím textilních tapet. Čelní strana fasády byla kompletně zrestaurována včetně osazení nových dřevěných oken, která plně respektují profilaci rámů i poutce včetně celkového členění původních oken. Na zadní části fasády byl proveden zateplovací fasádní systém.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.