Vila Lűtzov, Karlovy Vary

Reference ve formátu PDFVila Lűtzov byla postavena r. 1844 ve stylu pozdního empíru, jméno německého architekta však není známo. Vila je umístěna při stezce Jeana de Carro s nádhernou vyhlídkou na Karlovy Vary. Objekt se skládá z jednoho podzemního a dvou nadzemních podlaží.

V rámci rekonstrukce celé stavby byla provedena přístavba v zadní části budovy, z důvodu navrácení původního tvaru objektu. Stropní konstrukce zůstaly stávající, pouze nad suterénem a pod novou terasou je použita nová železobetonová deska. V rámci statického zajištění je celý objekt stažen ocelovými táhly. Přístavba je provedena z keramických cihelných tvárnic.
Střecha je nové konstrukce, rovněž všechny klempířské prvky jsou nové, z měděného materiálu. Vnitřní omítky v celém objektu jsou provedeny štukové nebo sádrové. Kamenné vnitřní schodiště je ponecháno původní s odbornou kamenickou repasí. V halách jsou položeny kamenné a keramické dlažby různých odstínů. Podlahy v koupelnách i kuchyni jsou také z kvalitní keramiky, v pokojích jsou položeny parkety. Všechna okna a dveře jsou provedena jako repliky. Vnější fasáda je obnovena včetně štukové výzdoby.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.